Sizin de aklınızda aşağıdaki sorulardan biri varsa, cevabı öğrenmek için ilgili sorunun üzerine tıklayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Online görüntülü toplantı yapabilir miyiz?

Evet. Geçici veya sürekli olarak İstanbul dışında bulunan müvekkillerimiz ile “skype” görüntülü sohbet programı üzerinden online toplantı yapma imkanımız mevcuttur. Aşağıdaki butona tıklayarak “skype” programını indirebilirsiniz.

Davamız görülürken süreçten nasıl haberdar oluyoruz?

Avukatlık büromuz tarafından takip edilen dava ve sair hukuki işlemler hakkında müvekkillerimiz telefon, e-posta ve gerçekleştirilen toplantılar aracılığıyla belirli aralıklarla düzenli olarak bilgilendirilmektedirler.

Davamızın sonuçlanması ne kadar sürer?

Davaların sonuçlanma süreleri, davanın niteliğine ve görüldüğü mahkemenin türüne göre değişiklik gösterir. Ancak davanın bir avukat tarafından takip edilmesi, dava sürecinin daha hızlı yürütülmesine olumlu katkı sağlayacaktır. Avukatlık büromuz taraf olduğu dosyaları hızlı sonuçlandırmak için elinden gelen azami çabayı göstermektedir.

Avukatlık ücretini taksitle ödeyebilir miyiz?

Her dava birbirinden farklıdır ve farklı derecede mesai ve emek gerektirebilir. Bu nedenle avukatlık büromuzca talep edilen avukatlık ücretleri nitelik, emek, mesai, yer, süre gibi faktörler birlikte gözetilerek her bir dava için özel olarak belirlenmektedir.

Avukatlık ücretine dava masrafları dâhil midir?

Hayır. Avukatlık büromuzca talep edilen avukatlık ücretleri dava harç ve masraflarını yahut sair giderleri içermemektedir.

İstanbul/Türkiye dışında yaşıyorum. Avukatlık ücreti, dava masrafı ve sair ödemelerimi nasıl yapabilirim?

Yurtdışında veya şehir dışında yaşayan müvekkillerimiz avukatlık ücreti ve diğer ödemelerini kendilerine bildireceğimiz banka hesaplarımıza havale veya EFT yaparak ya da web sitemizde bulunan “E-Tahsilat” linkine tıklayarak kredi kartı ile yapabilirler.

Arabuluculuk hizmeti için ödememiz gereken ücret ne kadardır?

Ofisimiz tarafından arabuluculuk hizmeti karşılığında talep edilen ücretlerin belirlenmesinde, arabuluculuk hizmetinde bulunulan konu için belirlenen ve arabuluculuk faaliyetinin sona erdiği tarihte yürürlükte olan T.C. Adalet Bakanlığı Asgari Ücret Tarifesi esas alınmaktadır.

Sürekli hukuki danışmanlık hizmeti alabilir miyiz? Bu kapsamda sunulan hizmetler nelerdir?

Evet. Avukatlık büromuz gerçek kişilere, şirketlere ve çeşitli kurum ve kuruluşlara hukuki ihtiyaçları doğrultusunda avukatlık ve sürekli hukuki danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Gerek aylık sabit avukatlık ücreti karşılığında gerekse hukuki çalışma yapılan süreler üzerinden hesaplanacak ücret (saatlik ücret) karşılığında avukatlık büromuzdan sürekli hukuki danışmanlık hizmeti alınabilmektedir. Bu bağlamda müvekkil adaylarımızla bir araya gelerek ihtiyaç duyulan hukuki hizmetler ile bu hizmetlere karşılık ödenecek aylık avukatlık ücreti belirlenmekte ve mutabık kalınan hizmetler, mutabık kalınan bedeller karşılığında herhangi bir ek avukatlık ücreti talep edilmeksizin avukatlık büromuzca sağlanmaktadır.

Gayrimenkul almak/satmak istiyoruz; ilgili işlemler konusunda yardımcı olur musunuz?

Evet. İster yurtdışında yaşayın ister yurtiçinde, ister Türk vatandaşı olun ister yabancı ülke vatandaşı, gayrimenkul devirleri ile ilgili tüm işlemler (devir öncesi sicil araştırmaları ve devir sırasındaki tapu ve belediye süreçleri) tarafımızca yerine getirilmektedir.

Sorunuzu buradan sorabilirsiniz.